- W hotelu
- Hotele i spa
Rezydencja Gubałówka: kameralne miejsce na samym szczycie znanej góry
Gubałówka to jedno bardziej rozpoznawalnych miejsc w Zakopanem, na równi z osławionymi Krupówkami. Każdy, kto był w tej części Tatr niemal na pewno choć raz wszedł lub wjechał kolejką na szczyt. Nic dziwnego – widoki, jakie roztaczają się stąd robią wrażenie. Teraz można mieć je na wyciągnięcie ręki każdego dnia, spędzając wakacje w górach.
Rezydencja Gubałówka działa zaledwie od kilku miesięcy, wszystko dopiero się tu rozkręca i nabiera tempa, ale miejsce ma już swoich stałych miłośników, podobnie jak góra, na której się znajduje. Położona jest na samym szczycie liczącej 1 126 m n.p.m. Gubałówki i doskonale to położenie wykorzystuje. Z większości 64 pokoi można zobaczyć praktycznie całą panoramę Tatr Polskich, a przy dobrej pogodzie nawet i część Słowackich oraz pasmo Babiogórskie.
Te widoki świetnie dopełniają proste i eleganckie wnętrza, tak różne od tego, co w przeważającej większości miejsc można znaleźć w Zakopanem i okolicach. A jednocześnie nie ma wątpliwości, że jest „po góralsku” – detale jak drewniana ściana czy wzór na tapecie ocieplają klasyczny wystrój.


Kolejną zaletą miejsca zaraz obok widoków jest strefa wellnes ukryta w podziemiach – ale nie bójcie się, to zejście w dół przyniesie tylko potrzebne ukojenie. Na miejscu czekają basen, jacuzzi i brodzik dla dzieci. Jest też kompleks saun i gabinet masażu, każdy znajdzie dla siebie przestrzeń i sposób do regeneracji.



Każdy też znajdzie tu swój ulubiony smak. W hotelowej restauracji Kiyrnicka by Saguła karmią regionalnie i lokalnie. W końcu nazwa zobowiązuje, bo kiyrnicka to w gwarze góralskiej naczynie do robienia masła. Ale nazwa wskazuje też na zgodność z dzisiejszymi trendami – nad wszystkim czuwa Sławomir Saguła, który tradycyjne dania podkręca współczesną wiedzą o gotowaniu i nowoczesnych gustach, a za efekt ręczy swoich nazwiskiem. Ostatnio jego kucharze wrócili z trzecim miejscem na Mistrzostwach Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra. Także nie tylko kotlet i kwaśnica, a cała gama polskich dań i smaków.



Gubałówka to nie tylko malownicze widoki, ale również doskonałe baza wypadowa na wycieczki po Podhalu, zarówno piesze jak i rowerowe. Stąd można się wyprawić do Chochołowa, jednej z najlepiej zachowanych pod względem stylu góralskiego wsi w Polsce, można dojść do Poronina szlakiem prowadzącym przez Ząb – najwyżej położoną miejscowość w kraju, czy w końcu przejść bardzo popularną Drogą Papieską na Butorowy Wierch i po drodze podziwiać widoki na Tatry, a przy dobrej pogodzie zobaczyć nawet Pieniny i Beskidy. Tras i szlaków wokół jest mnóstwo – nie wszystkie gwarantują zrobienie wygodnej pętli, ale z powrotem zawsze można wjechać na szczyt kolejką. Na samym szczycie też czeka sporo atrakcji.

Atrakcje na szczycie Gubałówki:
-
Adventure Park Przygody, czyli park linowy dla mniejszych i większych dzieci, w którym czekają też takie atrakcje jak zorbing czy skok na ogromnej huśtawce, połączony ze skokiem na bungee.
-
Park Linowy Złota Grań, to kolejny park linowy nieco dalej od Rezydencji, za to z ponad setką przeszkód oraz 700-metrowym zjazdem na tyrolce.
-
Zjeżdżalnia grawitacyjna tuż przy górnej stacji Gubałówki, gdzie po specjalnym torze prowadzonym serpentynami zjeżdża się wózkiem w dół. Piszczą i mali i duzi. Działa od kwietnia do października, nieczynna w trakcie deszczu.


Krótsze trasy piesze z Rezydencji Gubałówka:
-
do kaplicy Matki Boskiej Różańcowej: krótki, bo niemal kilometrowy spacer grzbietem Gubałówki. Po drodze mija się górną stację Wyciągu Szymoszkowa, podczas całej trasy widoczna jest panorama Tatr z Giewontem na czele.
-
do kaplicy p. w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny na Prędkówce: 2,5-kilometrowy spacer w cichej okolicy, boczną drogą polną i leśną. Świetny szlak na wyciszenie, z dala od ruchu samochodowego oraz od gwaru turystów.
-
do kaplicy p. w. Św. Brata Alberta na Furmanowej: spacer wzdłuż grzbietu pasma gubałowskiego (w jedną stronę to 4,5 km) przez gwarną i pełną atrakcji Gubałówkę, a później przez ciche i spokojne osiedle Zakopanego. Za kaplicą na Furmanowej rozciąga się cudowna panorama na Tatry i Zakopane, które często są z tego miejsca fotografowane.
-
Gubałówka Boczna jest 4-kilometrową trasą równoległą do deptaka na grzbiecie Gubałówki, usytuowaną na północnym stoku wzgórza. Prowadzi przez polną drogę, która łączy się ze Szlakiem Papieskim po wschodniej stronie góry. Spacer można przedłużyć sobie o 2 km wchodząc w las i dochodząc do drogi głównej, która prowadzi do Dzianisza, a następnie kierować się na szczyt Gubałówki.


Dłuższe trasy spacerowe z Rezydencji Gubałówka:
-
Trasa Gubałówka: Wyciąg Narciarski Harenda – Zakopane – Gubałówka: jedna z dłuższych tras pieszych. Kierujemy się tak jak na spacerze do Kaplicy na Furmanowej, ale idziemy dalej do skrzyżowania z miejscowością Ząb. W tym miejscu kierujemy się na prawo na Rafaczówki i idziemy wzdłuż asfaltowej drogi aż do końca, gdzie będzie się znajdować górna stacja wyciągu Harenda (odległość do wyciągu to około 6 km). Możemy tutaj skorzystać z wyciągu krzesełkowego, który latem pełni funkcję wyciągu widokowego. Następnie kierujemy się do centrum Zakopanego i na szczyt Gubałówki ( długość trasy wynosi około 14 km – jest to również dobra trasa na wyprawę rowerem).
-
Trasa Salamandra: Kościelisko – Pitoniówka – Prędkówka – Gubałówka: trasa wzdłuż głównej drogi prowadzącej na Gubałówkę i Butorowy Wierch, wzdłuż bajecznie umiejscowionej ulicy Salamandra, z której rozpościera się wspaniała panorama Tatr i Zakopanego, aż do samego Kościeliska. Droga powrotna dłuższa i trudniejsza, ale równie satysfakcjonująca. Całkowita długość trasy to około 7 km.
-
Trasa Gubałówka: Ostrysz – Dudkówka – Gubałówka: to trasa w jedno z najmniej zabudowanych rejonów na Podhalu wzdłuż spokojnych leśnych i polnych dróg. Trasa ta idealna do spokojnej, niezbyt wymagającej wycieczki. Całkowita odległość około 13 km.
Udogodnienia
- Basen
kryty - Centrum
biznesowe - Restauracja
Kiyrnicka by Saguła - Strefa
Wellnes
Kontakt
+48 18 532 5000 recepcja@rezydencjagubalowka.pl